Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

18 kwietnia 2011r. Biblioteka Publiczna wraz z Biblioteką Szkolną zorganizowały konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III oraz IV-VI. Dzieci recytowały wiersze Agnieszki Frączek, autorki ponad 100 książek dla dzieci. Każda książka Agnieszki Frączek to wspaniała zabawa dla starszych i młodszych, wiersze zaskakują pomysłami i stylem, autorka doskonale bawi się językiem polskim. Dzieci chętnie uczyły się śmiesznych wierszyków, które wcale nie były łatwe do recytowania.

Laureatami konkursu zostali:

KLASA I-III

I. Patryk B.

II. Aleksandra S.

III. Dominika G.

KLASA IV-VI

I.Martyna P.

II. Paweł P.

III.Miłosz D.

 

Wyróżnienie za dobór wierszy otrzymały:

Kamila K.

Kinga K.

Dnia 15.04.2011 roku Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej zorganizowało obchody 170 rocznicy urodzin łąckiego poety, Jana Kupca.

Jan Kupiec urodził się w 1841r. w Bielsku ale całe swoje życie spędził w Łące. Tu chodził do szkoły, założył rodzinę, uprawiał ziemię i pełnił rolę śpiewaka kościelnego, był samoukiem, folklorystą, pisarzem i poetą. Prowadził aktywną działalność polityczno-narodową, dzięki niemu powstała w Łące biblioteka, w której pełnił funkcję bibliotekarza.

Punktem centralnym spotkania, które odbyło się w Sali Wielofunkcyjnej w Łące była promocja reprintu jedynego drukowanego poematu Jana Kupca pt. ”Sejmik w Jassach”. Książkę przedstawił prof. Dariusz Rott z Uniwersytetu Śląskiego.

Jednym z zaproszonych gości był prawnuk Jana Kupca, Józef Boba.

W czasie spotkania Biblioteka Publiczna Filia w Łące przygotowała wystawę książek, rękopisów oraz korespondencji Jana Kupca wypożyczonych ze zbiorów Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie.

DNIA 7.10.2010 r. WIZYTA PANA FELIKSA KONIECZNEGO ZAPOCZĄTKOWAŁA CYKL SPOTKAŃ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W ŁĄCE, KTÓRE ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ POD HASŁEM "ŻYJ Z PASJĄ"

RZEŹBIENIE W NATURALNYCH KAWAŁKACH DREWNA ZNALEZIONYCH W LASACH TO WŁAŚNIE PASJA PANA FELIKSA, KTORĄ CHĘTNIE SIĘ DZIELI. JEST UCZESTNIKIEM WIELU WYSTAW I SPOTKAŃ. SWĄ DZIAŁALNOŚĆ ARTYSTYCZNĄ ROZWINĄŁ O PŁASKORZEŹBĘ A NAWET O RZEŹBĘ W KAMIENIU. SPOTKANIE Z RZEŹBIARZEM ODBIŁO SIĘ DUŻYM ZAINTERESOWANIEM WSRÓD UCZNIÓW ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W ŁĄCE. ARTYSTA CHĘTNIE OPOWIADAŁ O SWOICH POMYSŁACH A TAKŻE ODPOWIADAŁ NA LICZNE PYTANIA DZIECI.

PRACE FELIKSA KONIECZNEGO SĄ WYSTAWIONE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W ŁĄCE I MOŻNA JE OGLĄDAĆ DO DNIA 22.10.2010r. ZAPRASZAM.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.