Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

„Bezpieczne wakacje”- spotkanie z przedszkolakami.

Rozmowa z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drodze, nad wodą, w górach, przy pracach w gospodarstwie. Dzieci otrzymały kolorowanki.

Biblioteka Publiczna włączyła się do wspólnej zabawy ze Szkołą Podstawową w Łące organizując „Noc w szkole”.

Dyskoteka, gry stolikowe, karaoke, tenis stołowy, gra „Poszukiwacze skarbów” w której wiele haseł nawiązywało do lektur i innych tytułów książek to część atrakcji przygotowanych dla uczniów klas VI.

Konkurs zorganizowany został w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsze dzieci (I-III) prezentowały swoje ulubione wiersze, natomiast uczniowie klas IV-V recytowali wiersze i fragmenty prozy o rodzinie i przyjaźni. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

 

 

Jak co roku Biblioteka zorganizowała Tydzień Bibliotek pod hasłem „Wybieram Bibliotekę” aby promować czytelnictwo, podkreślić rolę czytania i bibliotek w poprawie jakości życia. Celem wydarzenia jest pokazanie, że biblioteka to ważny ośrodek informacji, a także miejsce do zabawy i rozrywki. W ramach obchodów święta Bibliotek został zorganizowany konkurs wiedzy o bibliotece, konkurs na najciekawszą budowle z książek, układanie książek na półce i zabawa z alfabetem oraz zabawa ruchowa z tunelem wspólne czytanie.

 

Uczniowie klas młodszych chętnie uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną. W trakcie spotkań dzieci rozwiązują zagadki, rysują, czytają książki i przeglądają czasopisma. Samoistnie wyłonił się wśród młodych czytelników Dyskusyjny Klub Książki. Dzieci wzajemnie opowiadają sobie o przeczytanych książkach i zachęcają do czytania rówieśników.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.