Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

14.06.2016r. Marta, Wiktoria, Faustyna i Kamila  – uczennice klasy VI czytały bajki w przedszkolu.

 

Dziękuję wszystkim młodym czytelnikom, którzy w roku szkolnym regularnie odwiedzali bibliotekę, aby rozwijać w sobie pasję i miłość do słowa.

Laureatkom gratuluję.

 

14.04. i 28.04.2016r. biblioteka publiczna i biblioteka szkolna zorganizowały konkurs recytatorski „Wiersze moich marzeń”, który pozwolił wyłonić młode talenty recytatorskie.

Kontakt z poezją pozwala rozwijać wrażliwość i kształtuje nawyk czytania oraz jest doskonałą formą popularyzacji literatury od najmłodszych lat.

Rok 2016 został ogłoszony przez Senat RP Rokiem Henryka Sienkiewicza. Inicjatywa ta została podjęta dla upamiętnienia 100 rocznicy śmierci wybitnego pisarza. W naszej bibliotece z tej okazji została zorganizowana wystawa poświęcona życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz ekspozycja jego dzieł.

12 maja bibliotekę publiczna i szkolną odwiedziły 2 grupy przedszkolne. Wśród najmłodszych czytelników byli tacy, którzy dopiero poznawali bibliotekę i tacy, którzy regularnie przychodzą z rodzicami wypożyczać książki. Dzieci mogły swobodnie przeglądać książki, rozwiązywały zagadki i bardzo uważnie słuchały bajek czytanych przez bibliotekarki. Na pamiątkę spotkania każdy przedszkolak dostał zakładkę do książki.

 

Wręczenie nagród laureatom całorocznego konkursu czytelniczego „Jak czytamy”.

  

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.