Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

MARZEC

 W marcu gościliśmy Krzysztofa Pławeckiego, młodego pisarza, autora książki „Niekrólewska wyprawa”, który przybliżył uczniom proces powstawania książki, zdradził, skąd wziął pomysł, oraz dla kogo została zadedykowana pierwsza książka, którą napisał.

 KWIECIEŃ

 W kwietniu w bibliotece miały miejsce dwa wydarzenia:

 Pierwsze to Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy, w którym udział wzięło 12 szkół. Tematem zmagań były detektywistyczne przygody Lessego i Mai, bohaterów serii książek Martina Widmarka i Helleny Willis. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test, rebusy, krzyżówkę, wykreślankę oraz uzupełniali mapę.

 Różnica punktowa pomiędzy szkołami była minimalna a zwycięstwo przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łące.

 Drugim ważnym wydarzeniem w naszej bibliotece był konkurs recytatorski dla najmłodszych. Uczniowie klas I-III recytowali wiersze o dzieciach. Najczęściej recytowany wiersz to „Samochwała” Jana Brzechwy, każdy recytowany z wielkim przejęciem i wielkim zaangażowaniem

 MAJ

 Maj to bardzo pracowity miesiąc w bibliotekach, gdyż w tym miesiącu przypada Tydzień Bibliotek oraz Dzień Bibliotekarza

 13.05 grupa Biedronek poznawała bibliotekę i pracę bibliotekarza.

 13 i 14.05 grupa Żabek dowiedziała się jakie przygody w bibliotece miała bohaterka książki Z. Staneckiej „Basia i biblioteka”.

 Z okazji Tygodnia Bibliotek przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 9 został zorganizowany konkurs. Zadaniem uczestników było nagranie słuchowiska do dowolnie wybranej książki. Zgłoszono 8 projektów. Prace oceniło jury, w którego składzie byli nauczyciele i uczniowie. Jednogłośnie wybrano słuchowisko nagrane na podstawie książki pełnej humoru sytuacyjnego i słownego „Znowu kręcisz Zuźka” autorstwa Doroty Suwalskiej.

 Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

 CZERWIEC

 04.06 odbył się konkurs recytatorski dla klas IV-VIII.

 4,6 i 7.06 to „Tydzień czytania Dzieciom”, a bohaterami tego tygodnia były Smerfy.

 Grupy przedszkolne: Pszczółki, Motylki i Biedronki odwiedziły bibliotekę, aby zajrzeć do wioski Smerfów i poznać małych niebieskich bohaterów. Oprócz czytania książek dzieci rozwiązały krótki quiz o Smerfach. Wiedza o bajkowych ludzikach i entuzjazm przedszkolaków są imponujące! :)

 Ponadto został ogłoszony konkurs plastyczny. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a pozostali słodki upominek.

 W czerwcu została również nawiązana współpraca ze żłobkiem „Cogito”. Dzieci odwiedziły bibliotekę dwukrotnie i bardzo uważnie słuchały opowiadań o zwierzątkach i o Kici Koci.

 LIPIEC

 Podczas wakacji w bibliotece nie ma nudy!

 Pierwszy raz w tym roku zostały zorganizowane zajęcia plastyczne dla dzieci, a oprócz książek dostępne są gry stolikowe i puzzle.

 

 

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 16 sierpnia do 13 września 2019r. Filia w Łące  będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

7 maja uczniowie klas IV i VIII spotkali się na lekcjach bibliotecznych dotyczących literatury dla młodzieży.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek bibliotekarki z MPBP w Pszczynie przeprowadziły zajęcia dla 56 czwartoklasistów. Uczniowie, pracując w grupach poznawali przykładowe tytuły, po które sięgają ich rówieśnicy. Na podstawie załączonych materiałów, każda z grup, pracując jak detektyw Sherlock Holmes tworzyła analizę sylwetek głównych bohaterów oraz odnajdowała główne wątki poruszane w tekstach. Następnie, uczniowie otrzymywali notatki o powieściach dla młodzieży do wspólnego uzupełnienia. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały zakładki z listą autorów piszących dla nastolatków.

Ósmoklasiści natomiast spotkali się w bibliotece szkolnej z bibliotekarką, aby zgłębiać swoją wiedzę o fantasy. Najpierw dzielili się posiadanymi informacjami w czasie prezentacji omawiającej gatunek a następnie sprawdzali się w quizie o książkach, grach i filmach o tej tematyce. Zadaniem praktycznym dla uczniów była krótka improwizacja scenki, która mogłaby pochodzić z literatury fantasy. W tym celu wybrana młodzież miała możliwość przebrania się w stroje smoka, wróżki, dam dworu, rycerzy, mędrców czy rodziny królewskiej. Po uzupełnieniu notatki o gatunku, uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki z polecaną literaturą fantasy. W zajęciach wzięło udział 15 uczniów.

 

 04.02.2019

KATALOG- lekcja biblioteczna w klasie II

Zajęcia rozpoczęły się od powtórzenia alfabetu, później dzieci poznały wszystkie działy, które znajdują się w bibliotece, jednak głównym tematem lekcji był katalog. Uczniowie poznali tradycyjny katalog biblioteczny jak i również katalog elektroniczny. Samodzielnie próbowali wyszukać kilka tytułów książek. Bardzo podobało się dzieciom samodzielne wypożyczanie książek i posługiwanie się czytnikiem do odczytywania kodów kreskowych.

 

05-13.02.2019

W tych dniach obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, który przebiegał pod hasłem DZIAŁAJMY RAZEM

Uczniowie SP nr 9 w Łące, a zarazem czytelnicy biblioteki wykonali prace plastyczne. Dorośli czytelnicy otrzymali ulotkę „Jak rodzice mogą chronić dzieci w Internecie” oraz zaznajomili się z broszurami „ Zostań znajomym swojego dziecka” i „Pomyśl zanim kupisz”, ponadto każdy odwiedzający w tych dniach bibliotekę mógł zapoznać się z materiałami edukacyjnymi dostępnymi na stronie saferinternet.pl

25.02.2019

Kontynuacja cyklu spotkań z grupą przedszkolną „Mam chwileczkę na bajeczkę”. Tego dnia czytaliśmy książkę pt.”Duży miś i mały miś”

W lutym przeprowadziliśmy też zbiórkę rzeczy dla Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

Laka/luty2019

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.