Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Uprzejmie informujemy, że Filia Wisła Mała w dniu 29 czerwca 2020 r. będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że Filia Wisła Mała w dniu 19 czerwca będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

 9 marca w ośrodku kultury w Wiśle Małej odbył się koncert „Z życzeniami dla Was”. Był on dedykowany mieszkańcom Wisły małej i okolic, a w szczególności kobietom z okazji przypadającego w niedzielę Dnia Kobiet. Przez prawie trzy tygodnie można było odbierać w bibliotece bezpłatne wejściówki.

Dzięki zaangażowaniu pani radnej Marty Wojciechowskiej – Smolarz scena w Ośrodku nabrała bardzo estetycznego wyglądu. Koncert nabrał również niebanalnego charakteru dzięki hojności pana radego Janusza Orlika, dzięki któremu każda z pań otrzymała przed rozpoczęciem koncert pięknego tulipana.

O nagłośnienie zadbał pan Piotr Czekaj, w sprawach organizacyjnych pomogła pani Urszula Wyroba. Nad całością czuwała Renata Zborowska – scenariusz, reżyseria.

Przed gośćmi wystąpili:

Zespól taneczny AKS z Pszczyńskiego UTW

Zespól wokalny „Trzynastka” z Pszczyńskiego UTW

Oliwia Rozmus i Maciej Wilczek – przedstawiciele grupy wokalistów z „13” w Pszczyńskim Centrum Kultury

Recytatorzy z tej samej grupy: Karina Bieszczad, Elżbieta Jasińska i Michał Pudełko

Jadwiga Szymik – laureatka konkursu na Ślązaczkę Roku z 2017r.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, a występującym za doskonałe wykonania przygotowanych punktów programu.

 

W bibliotece przygotowujemy się na dzień, w którym już będzie można się spotykać wśród książek. Między innymi jesteśmy prawie gotowi do wręczenia nagród i wyróżnień dzieciom z oddziału "0", które przystąpiły do dwóch konkursów plastycznych, będących rezultatem lekcji bibliotecznej z 13 lutego. Na razie tylko na stronie facebookowej można obejrzeć wystawę tych prac. Wszystkie obrazki są piękne, a książeczki niemal profesjonalne!

1. W czwartek na spotkanie z "Ciekawym Człowiekiem" - panią Jadwigą Szymik - laureatką konkursu "Po naszemu czyli po śląsku" z 2017 roku - przyszły kolejne klasy. Tym razem pani Jadwiga opowiadała głównie o historii Śląska, o dziejach gwary śląskiej, przedstawiając ciekawe legendy i wydarzenia związane z naszym regionem. Uczniowie bogacili tez swoje słownictwo gwarowe. Łącznie w ośmiu spotkaniach wzięło udział ponad 150 osób (uczniowie i nauczyciele).
2. Kolejna wystawa obrazów malarzy związanych z Pszczyną. Po raz drugi obejrzeć można prace pani Moniki Balcar - Konieczny z grupy malarzy AMEIA Pro Art Pless, laureatki wielu prestiżowych nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach malarzy - amatorów. Proponuję podziwianie 10 obrazów i zabawę - konkurs na nadanie najbardziej trafnego oryginalnego tytułu wybranej pracy. 
3. Kolejna wystawa książek przed zbliżającym się Dniem Kobiet - "Trudne życie kobiet".
4. Koncert dla mieszkańców Wisły małej i okolic - Z życzeniami dla Was"- w poniedziałek 9 marca o 18.00

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.