Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Życie krasnoludków wcale nie jest takie proste i oczywiste jak się ludziom wydaje. Przedszkolaki poznały dzisiaj mieszkańców Krasnalkowego Wzgórza, którzy konstruowali balon, żeby móc podróżować i zwiedzać odległe zakątki. Oprócz niesamowitych opowieści dzieci dowiedziały się, w której części świata żyje najwięcej krasnali. Rozmawialiśmy o wyglądzie krasnali, o ich zwyczajach, o tym co lubią jeść i w co najbardziej małe krasnoludki lubią się bawić. Wiedzieliście, że jedną z ulubionych zabaw młodych krasnoludków jest chowanie się pod połówką łupiny kasztana i udawanie jeża?
Grupie Słoneczek dziękuję, za życzenia i śliczną kartkę.

Na kwietniowych zajęciach plastycznych wykonaliśmy kolorowe kwiaty z papieru.

W środę trzy klasy II zostały zaproszone do biblioteki, żeby razem z nami przywitać wiosnę.

Powitanie wiosny zostało połączone ze zbliżającymi się obchodami Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, które przypada na 2 kwietnia.

Na początku zajęć dzieci poznały zwiastuny wiosny, rozwiązały zagadki obrazkowe oraz rebusy, jak również usłyszały śpiew skowronka, który symbolizuje wiosnę. W drugiej części zajęć poznały kilka baśni Andersena m.in. „Calineczkę”, „Królową Śniegu”, „Skowronka”, oraz „Brzydkie kaczątko”. Dzieci z kółka bibliotecznego razem z Panią Danką z biblioteki szkolnej przygotowały kilka krótkich inscenizacji, w tym m.in. wywiad z panem Andersenem oraz fragment baśni „Calineczka”.

Klasa II A została z nami dodatkowo jeszcze jedną godzinę, na której wykonaliśmy przepiękne łabędzie a inspiracją do tych zajęć była baśń „Brzydkie kaczątko”.

 

Tematem przewodnim był łabędź. Dostojny, śnieżnobiały ptak – bohater niejednej bajki czy opowiadania.

Przedszkolaki wymieniały tytuły opowieści, w których ten ptak występuje. Oczywiście nie zabrakło opowiadania o „Brzydkim kaczątku”, czy „Dzikich łabędziach”. Znalazłam jednak jedną bajkę, której nasze Przedszkolaki nie znały. Było to opowiadanie pt. „Łabędź o złotych piórkach”. Jest to opowieść o bardzo dumnym i pysznym łabędziu, który przekonany, że jest lepszy i ważniejszy od innych ptaków żył w samotności nie odzywając się do sąsiadów. Pewnego dnia znalazł złote piórko i przyczepił je sobie do piersi. Kolejnego dnia znalazł następne złote piórko i zrobił z nim to samo, co z poprzednim. I tak dzień za dniem łabędź znajdował kolejne złote piórko i przypinał je sobie, aż od tego złota stawał się coraz cięższy. Pewnego dnia ciężar był już tak duży, że łabędź zaczął tonąć… Czy ptak się uratował, czy może ktoś mu pomógł tego dowiecie się czytając do końca to mądre opowiadanie.

W drugiej części zajęć Przedszkolaki wykonały przepiękne, śnieżnobiałe łabędzie.

 

Kim jest Wesoły Ryjek wszystkie dzieci wiedziały. Oczywistym było również to, że ma żółwia przytulankę, a jego przygody są naprawdę wesołe. Tym razem Wesoły Ryjek razem z tatą wybrał się po raz  pierwszy do kina. Był tylko mały problem.. Otóż Wesoły Ryjek chciał zabrać ze sobą swojego żółwia, dla którego niestety nie miał biletu. Pomimo tego, że tata miał „gruby portfel” to i tak wskazanym było zabrać jeszcze trochę pieniędzy od mamy, bo nie wiadomo czy taki bilet dla żółwia nie jest przypadkiem droższy. I co w przypadku, kiedy na przykład zabraknie już biletu dla żółwi a zostaną tylko dla słoni – czy żółw będzie musiał udawać słonia? Wątpliwości i pytań było dużo. 

Z przedszkolakami rozmawialiśmy o tym czym jest kino, teatr i jakie są między nimi różnice oraz jak powinniśmy się zachować w tych miejscach. Dzieci dowiedziały się również, że jest coś takiego jak „kino samochodowe” i że było ono jedną z ulubionych rozrywek Flinstonów.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.