Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

We wtorek 16 maja odbyło się spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, autorem takich książek jak: „Afryka Kazika” czy „Machną przez Chiny”. Niezwykłe opowieści o tym jak powstały książki ubarwiło mnóstwo rekwizytów oraz bardzo ciekawa prezentacja multimedialna. Uczniowie słuchali z zapartym tchem o przedwojennej Afryce czy o wyprawie motocyklowej przez Chiny aktywnie uczestnicząc w historii, która rozgrywała się na ich oczach. Myślę, że to spotkanie na długo pozostanie w ich wspomnieniach.

Biblioteka publiczna we współpracy z biblioteką szkolną w środę 10 maja z okazji XIV Tygodnia Bibliotek zorganizowała warsztaty plastyczne dla dzieci z klas I-IV. Podczas zajęć zostały wykonane wiosenne wianki, które ozdabianą nasze wnętrze.

W dniach od 8 – 15 maja trwa XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. W tym roku pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”
W związku z tak ważnym tygodniem dla biblioteki, w środę 10 maja biblioteka publiczna wraz z biblioteką szkolną zorganizowały warsztaty plastyczne dla klasy V. Uczniowie dowiedzieli się pod jakim hasłem obchodzony jest tegoroczny Tydzień Bibliotek i jak ważny jest to czas. Podczas zajęć zostały wykonane zakładki do książek.

W związku z Tygodniem Bibliotek przedszkolaki odwiedzające bibliotekę poznały przygody przesympatycznej krowy Mamy Mu, która uwielbiała chodzić do biblioteki i czytać książki. Oprócz Mamy Mu dzieci poznały jeszcze Pana Wronę, który chciał napisać książkę pt. „Dlaczego mleko jest białe? Ekspertyza na temat mleka” i tym samym podbić świat swoim odkryciem a prócz tego jeszcze otrzymać Nagrodę Nobla. Przedszkolaki opowiadały o czym oni napisaliby książkę, gdyby mieli taką możliwość. Oczywiście pojawiło się bardzo dużo ciekawych pomysłów.
W drugiej części zajęć dzieci wykonały naszą bohaterkę – Mamę Mu i całkiem fajnie im to wyszło.

O tym, że dzieci lubią się bać oglądając bajki dobrze o tym wiemy. Zresztą nasze przedszkolaki same się do tego przyznały. Rozmawialiśmy o tym, co nas przeraża w bajkach i jaka późnej jest nasza  reakcja. Przy okazji przedszkolaki poznały przygody Bolka i Lolka, którzy po obejrzeniu filmu „Jak dzielny Człowiek-Torpeda toczył bój z podstępnym Dinozaurem” zaczęli sobie wyobrażać, że czyha na nich tuż za drzwiami jakich potwór, który chce im zrobić krzywdę albo co gorsza porwać im Babcię. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, ponieważ „potworem” okazał się roznosiciel ulotek z nowo powstałej restauracji o wdzięcznej nazwie „Poziomka”, serwującej swym klientom posiłki z dostawą do domu. Na strachu się skończyło. W drugiej części zajęć rozmawialiśmy o dinozaurach. I tu dzieci miały bardzo dużo do powiedzenia.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.