Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Czy wiecie, że łatwiej jest wymienić czarne charaktery i określić z jakiej bajki pochodzą, niż te dobre postacie? I tak właśnie nasze przedszkolaki, żeby wymienić postacie ze złymi charakterami nie  miały najmniejszych trudności, gorzej jeśli chodzi o tych, którzy czynią dobro i pomagają innym. Rozmawialiśmy również o tym, co zrobiliby z czarodziejską mocą, gdyby taką posiadali – i tu było bardzo dużo pomysłów. Przedszkolaki poznały małego chłopca o imieniu Artur, który całkiem przez przypadek odkrył w sobie umiejętność zamieniania się w zwierzątka. Na początek zamienił się w myszkę – i to całkiem niechcący, a czy udało mu się na powrót stać się chłopcem tego możecie dowiedzieć się z książki „Artur czarodziej”.

 

Biblioteka publiczna we współpracy z biblioteką szkolną we wtorek 30 maja zorganizowała warsztaty plastyczne dla uczniów klasy III b. Podczas zajęć zostały wykonane zakładki do książek. Wykonanie zakładek własnego projektu zainicjowało wypożyczanie książek.

Biblioteka publiczna we współpracy z biblioteką szkolną w środę 24 maja zorganizowała warsztaty plastyczne dla uczniów klasy III. Podczas zajęć zostały wykonane zakładki do książek. Teraz będzie czym zaznaczać świeżo wypożyczone książki.

 

Podczas majowych zajęć plastycznych tematem przewodnim były tajemnice morskich głębin.

 

Czym właściwie są uczucia definiowały dziś przedszkolaki. Rozmawialiśmy o tych dobrych uczuciach ale i o tych złych, które niestety pojawiają się w naszym życiu równie często co te dobre. Próbowaliśmy rozwikłać tajemnicę jak sobie radzić z niektórymi emocjami. Bardzo pomocną okazała się książka Grzegorza Kasdepke „Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami”. Przy okazji poznaliśmy panią Miłkę, przedszkolankę która pomogła swoim przedszkolakom uporać się z takim uczuciem jak gniew.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.