Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W każdy wtorek lipca w bibliotece odbywały się zajęcia plastyczne dla najmłodszych czytelników.Podczas pierwszych zajęć zrobiliśmy kilka zakładek do książek oraz kaczki z kolorowych elementów PlayMais, które wyglądem przypominają chrupki. Drugie wakacyjne zajęcia plastyczne to moc radości a to wszystko za sprawą koralików PYSSLA, dzięki którym powstały fantastyczne obrazki.

Czytaj więcej: Kreatywne wtorki w bibliotece

Czy istnieją mapy ze skarbami, a jeśli tak to kto je sporządzał i strzegł jak przysłowiowego oka w głowie? Czy dzieci lub kobiety pływały z piratami? Co jedli piraci podczas kilkumiesięcznych wypraw morskich? Odpowiedzi na te i inne ciekawe zagadnienia poznały przedszkolaki podczas dzisiejszego ostatniego już spotkania w bibliotece. Dzieci poznały jeszcze trzy dzielne małe piratki Psotkę, Lupkę i Notkę, które otrzymały niepokojącą wiadomość o tym, że bezwzględna Waniliowa Płastuga porywa syrenki. Czy dziewczynkom uda się uratować syrenki dowiecie się czytając książkę „Trzy małe piratki”. Na koniec zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książki z informacją kiedy biblioteka jest otwarta.

 

 

 

 

Za nami już ostatnie zajęcia przed wakacyjną przerwą, na których wykonaliśmy laurki dla Taty z okazji nadchodzącego "Dnia Ojca". Wszystkim uczestnikom zajęć bardzo dziękuję za obecność i zaangażowanie.

 

Za nami 3 edycja konkursu plastycznego dla uczniów PG w Studzionce oraz 1 edycja dla uczniów klas IV - VI SP w Studzionce. Zadaniem było wykonanie plakatu reklamującego ulubioną książkę z wykorzystaniem materiałów ekologicznych. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i gratuluję kreatywności.

„Żeby być wynalazcą, trzeba mieć bujną wyobraźnię i stertę rupieci”
/Thomas Edison
wynalazca m.in. dyktafonu/

Czytaj więcej: Konkurs, konkurs i .. po konkursie

W środę 7 czerwca z okazji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który rozpoczął się 3 czerwca i trwa do 10 czerwca, w tym roku pod hasłem „Czytanie zbliża” odbyły się zajęcia dla klasy V dotyczące gwary śląskiej.
W przygotowaniu zajęć bardzo pomocnym okazały się książki Marka Szołtyska (w bibliotece jest ich dość sporo, wszystkich chętnych zapraszam do wypożyczenia) oraz bardzo ciekawy Ilustrowany słownik śląsko-polski, polsko-śląski nie tylko dla dzieci. Na początek krzyżówka, niby prosta ale nie do końca. Kolejny punkt to powiedzonka śląskie „Skocz mi na pukel!” czy „Mosz ta gymba na jedne umycie”. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się również jakie na Śląsku dawniej były popularne wyliczanki podczas różnych gier i zabaw no i oczywiście, jakie były popularne zabawy – trąbka z mlycza czy granie na trowie, a w zimie – zjeżdżanie na waszbrecie. Było jeszcze kilka ciekawych zadań do rozwikłania.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.