Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

O tym, jak niełatwo zostać detektywem przekonali się uczniowie klasy IV. Podczas lekcji w bibliotece stanęło przed nimi nie lada zadanie … rozwiązanie szeregu zagadek, czasem prostszych to znowu trudniejszych, takich do „pogłówkowania” i do poruszania się między regałami. Dla najlepszej drużyny czekały małe upominki.

W październiku rozpoczęliśmy cykl zajęć plastycznych dla najmłodszych użytkowników naszej biblioteki. Spotkaliśmy się trzy razy i wykonaliśmy wspaniałe prace.

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt jest też Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych w tym roku obchodzony pod hasłem „Książka nas łączy”. W związku z tym zorganizowane zostały zajęcia dla klasy IIIa, na których dzieci dowiedziały się wielu interesujących ciekawostek o zwierzętach oraz wykonały według własnego projektu zwierzęta ze starych gazet.

 

W ramach projektu „Na tropie ojczystego” klasa IV wzięła udział w zajęciach przygotowanych i przeprowadzonych przez bibliotekarkę z Filii w Wiśle Wielkiej, panią Aleksandrę Sobańską.

Uczniowie wcielili się w rolę detektywów rozwiązując zagadki oraz łamiąc skomplikowane szyfry. Zajęcia odbyły się w kilkuosobowych grupach. Każda z grup otrzymała specjalnie przygotowane pudła z umieszczonymi na dnie szyframi .. i tu zaczęła się zabawa.

Dla najlepszej a zarazem najszybszej drużyny Pani Ola przygotowała nagrody w postaci książek.

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2017".

Dziękujemy pani Oli za bardzo ciekawie przeprowadzone zajęcia.

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2017".

 

 

Klasy pierwsze odwiedziły dzisiaj bibliotekę. Większość dzieci jest już naszymi czytelnikami i doskonale znają zasady panujące w bibliotece. Mimo tego przypomniany został regulamin korzystania i zostały wskazane książki, które są dla nich przeznaczone. Wizyty zaowocowały wypożyczeniami.


 

 

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.