Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

10 marca 2020 r. Dr Halina Nocoń: "Wojciech Korfanty i jego związki z Pszczyną"

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
Elektroniczne wypożyczanie książek niesie za sobą sporo benefitów dla czytelnika jak i bibliotekarza. Czytelnicy mogą zamawiać książki bez wychodzenia z domu, przeglądać katalog on-line i korzystać z wielu innych przydatnych funkcji. Bibliotekarze zaś mogą dokonać analizy księgozbioru i czytelnictwa na wiele sposobów. Dzięki temu wyłoniono 4 najaktywniejszych czytelników, którzy w minionym roku wypożyczyli najwięcej dokumentów, a na których w piaskowej książnicy czekają niespodzianki, podarowane przez Państwo Andrzeja i Agnieszkę Mańkę. 

Najaktywniejszy przedszkolak - Pola, wypożyczyła 112 książek
najaktywniejszy uczeń - Jakub, 64
spośród czytelników dorosłych - pracujących - pani Bogna, 124,
spośród czytelników dorosłych - niepracujących i emerytów - pani Stefania, aż 133 dokumenty.
 
Gratulujemy wysokich wyników i życzymy przyjemnej lektury w kolejnym roku.
Państwu Mańka dziękujemy za podarunki i ciekawą inicjatywę. Kto wie, może w Piasku takie podsumowanie stanie się już tradycją. 
 
 

Bardzo serdecznie zapraszam na spotkanie autorskie w naszej piaskowej bibliotece. 6 marca (piątek) o 17.30 gościć będziemy panią Lidię Czyż – autorkę powieści obyczajowych, inspirowanych prawdziwymi historiami.  Co więcej, historie te nie są jedynie zasłyszane, pani Lidia niejednokrotnie spotkała się z bohaterkami swoich książek, aby później przepięknie opisać ich losy. O jej popularności świadczy fakt, iż w zeszłym roku tylko „Narodziny perły” wypożyczono ponad 40 razy! Wstęp wolny.

   Z okazji święta zakochanych w bibliotece pojawiło się kilkadziesiąt tytułów, zachęcających do „Randki w ciemno z książką”. Zabawa polegała na wyborze, wypożyczeniu i przeczytaniu książki oprawionej  papier gazetowy, nie znając uprzednio ani tytułu ani autora tajemniczej przesyłki. Wystawka, osobno dla dzieci, osobno dla dorosłych, cieszyła się sporym powodzeniem.

 

W minioną siedmioro młodych pioskowian uczestniczyło w pierwszych zajęciach z cyklu „Artystyczne środy w bibliotece”. Tematem spotkania był Piasek. Wspólnie sprawdzaliśmy się z wiedzy i orientacji po naszej miejscowości. Były quizy, gry oraz gość i współprowadząca zajęcia - sołtys Barbara Psik. My już wiemy, ile lat ma Piasek, ilu ma mieszkańców, gdzie jest Maroko, gdzie dobrze zjeść czy zadbać o swoją kondycję fizyczną, a Wy?
Kolejne spotkanie 18 marca o 16.00 w bibliotece.

 

W styczniu oraz lutym, mimo braku białego puchu, duzi i mali czytelnicy nie narzekali na nudę. Spotkaliśmy się na zajęciach głośnego czytania  oraz na wymianę książek w ramach projektów czytelniczych z przedszkolakami oraz uczniami DOREW. 

W 8 spotkaniach historyjki o "Złotowłosej i trzech niedźwiadkach" oraz "O Kamilu, który patrzy rękami" wysłuchało 150 osób. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.