Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

10 marca 2020 r. Dr Halina Nocoń: "Wojciech Korfanty i jego związki z Pszczyną"

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Uprzejmie informujemy, że od 17.02.2020r Filia nr 1 w Pszczynie przywraca stałe godziny otwarcia.

Poniedziałek:

10:00 – 18:00

Wtorek:

10:00 – 16:00

Środa:

10:00 – 18:00

Czwartek:

         –

Piątek:

10:00 – 18:00

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 1 w Pszczynie od 13 grudnia 2019 r. będzie czynna dwa razy w tygodniu:

Poniedziałek   
10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 18:00

 

Zmiany obowiązują do odwołania.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

25 listopada swoje święto obchodził największy przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka i najmilsza zabawka - Pluszowy Miś.
Z tej okazji Filię Nr 1 odwiedziła grupa 6-latków z Przedszkola nr 1 w Pszczynie. Dzieci wysłuchały historii pluszowego misia i dowiedziały się, że pluszowe misie mieszkają też w bibliotece. Przedszkolaki opowiadały o swoich przytulankach i mówiły dlaczego lubią tę zabawkę. W czasie spotkania dzieci oglądały też książki o pluszowych misiach, które można wypożyczyć w bibliotece - między innymi o Misiu Uszatku, Misiu Paddingtonie, Kubusiu Puchatku, o Misiach bajkopysiach. Wymieniały też swoje ulubione bajki o misiach. Z dużym zainteresowaniem wysłuchały również opowiadania o przygodach Misia Kubusia a na zakończenie poczęstowały się "małym co nieco".
 
 

Uprzejmie informujemy, że Filia Nr 1 w Pszczynie w dniach: 6 oraz 23 i 24 grudnia będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

W roku 2019 obchodzona jest setna rocznica wybuchu I powstania śląskiego. Z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie zorganizowała Grę miejską dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem "Śladami powstańców śląskich".
Gra odbyła się 15 października na Osiedlu Powstańców Ślaskich i uczestniczyło w niej 13 trzyosobowych zespołów, stworzonych spośród uczniów klas 7 i 8. Przygotowaniem do Gry było zapoznanie się z biogramami powstańców śląskich, którzy są patronami ulic na Osiedlu Powstańców Ślaskich oraz przeczytanie fragmentu Monografii Pszczyny dotyczącego wybuchu i przebiegu I powstania Śląskiego. Na starcie Gry każda drużyna otrzymała materiały niezbędne do udziału w Grze, gdzie kluczowym elementem była tzw. "Karta do Gry" czyli rodzaj instrukcji postępowania w trakcie Gry. Zadaniem uczestników było dotarcie w określonym czasie do wszystkich punktów kontrolnych oraz rozwiązanie zadań sprawdzających wiedzę i umiejętności uczniów.
Punkt kontrolny nr 2 został zorganizowany w Filii nr 1 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie na ulicy Zgrzebnioka. Zadaniem drużyn w bibliotece było odszukanie w "Monografii Pszczyny" fragmentu dotyczącego I powstania śląskiego oraz odczytanie na głos i nagranie wspomnień Jana Kędziora.
Za dotarcie na punkt kontrolny i poprawne rozwiązanie zadania drużyny otrzymywały punkty. Wygrała drużyna która zdobyła największą liczbę punktów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.