Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Dnia 20 lutego naszą bibliotekę odwiedziły zaprzyjaźnione przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Brzeźcach. Okazją do spotkania stał się Dzień Kota obchodzony 17 lutego. Za pomocą teatrzyku Kamishibai przedstawiono dzieciom opowiadanie o kotce Milusi i jej spotkaniu z pewną polną myszką. Następnie dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych. Chętnie wykonywały kocie grzbiety, odnajdywały kotka ukrytego w bibliotece i bawiły się w „Uciekaj myszko do dziury”. Na koniec, tradycyjnie każde dziecko wybrało po jednej książce, by wysłuchać jej podczas głośnego czytania w przedszkolu.

 

Przez cztery tygodnie w filii bibliotecznej w Brzeźcach, w każdy wtorek, poczynając od 26 listopada odbywały się „Świąteczne warsztaty dla dzieci”.
Podczas 4 spotkań ponad dziesięcioro dzieci tworzyło piękne bożonarodzeniowe ozdoby. Powstały świąteczne kartki z ażurowych serwetek, szklane kule, wieńce świąteczne, przestrzenne choinki, wiszące choinki z drewnianych patyczków oraz papierowe świeczki. Tegoroczne warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem.
Część materiałów na zajęcia zostały zakupione ze środków przekazanych przez Radę Sołecką w Brzeźcach. Dziękujemy!

Dnia 11 listopada obchodziliśmy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Przez cały tydzień poprzedzający to ważne wydarzenie starszaki z oddziału przedszkolnego w Brzeźcach zagłębiały tematy związane z Polską, ojczyzną i zbliżającym się świętem. Nasza biblioteka również miała w tym swój udział, a to za sprawą spotkania, które odbyło się 7 listopada 2019 roku. Podczas zajęć w bibliotece dzieci poznały wyrażenie „moja mała ojczyzna” – miejsce bliskie sercu, w którym się urodziliśmy, mieszkamy, mamy tu swoich prz yjaciół i rodzinę. Dla przedszkolaków przygotowano zadanie związane z naszą miejscowością. Do jego wykonania potrzebna była mapa Brzeźc oraz wymyślona postać chłopca o imieniu Janek w postaci niewielkiej figurki. Zadaniem dzieci było pokazanie Jankowi – koledze z Warszawy najbardziej charakterystycznych miejsc w Brzeźcach. Tak więc, Janek wraz z przedszkolakami odwiedził pobliską szkołę, piękny neogotycki kościół, słynną piekarnię „Nowak”, boisko LKS Brzeźce, restaurację „Zacisze” i oczywiście przedszkole mieszczące się w Ośrodku Kultury. Dzieci chętnie dzieliły się wiedzą na temat tych miejsc. Na koniec najmłodsi pozostawili po sobie pamiątkę - wokół narysowanej mapy Brzeźc odrysowali swoje dłonie, tym samym potwierdzając, że Brzeźce są ich małą ojczyzną. 
 

Dnia 14 października 1926 roku w Londynie po raz pierwszy ukazała się książka „Kubuś Puchatek” Alana A. Milne. Miś o małym rozumku zaskarbił sobie sympatię dzieci i dorosłych na całym świecie. Stał się niekwestionowanym misiem celebrytą. Najsławniejszym polskim misiem swego czasu był Miś Uszatek. Postać stworzona przez Czesława Janczarskiego i zilustrowana przez Zbigniewa Rychlickiego, podobnie jak w przypadku Kubusia Puchatka doczeka ła się własnego serialu, który okazał się prawdziwym hitem. Niestety niewiele współczesnych dzieci zna tę przesympatyczną postać. Okazją do poznania Misia Uszatka stały się Urodziny Książkowego Misia obchodzone w połowie października w bibliotekach, szkołach i przedszkolach. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy grupę maluszków wraz z wychowawcą Panią Dominiką Kotas. Spotkanie rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie czym jest biblioteka. Następnie dzieci otrzymały układankę, którą musiały prawidłowo ułożyć. Powstał niedźwiadek – bohater spotkania. Najmłodsi chętnie wymieniali imiona misiów znanych im z książek. Podczas spotkania znaleźliśmy również czas na ruch. Odtańczyliśmy „Taniec Misiów”, polegający na wykonywaniu określonych czynności przy popularnej misiowej piosence. Dzieci miały za zadanie odnaleźć w bibliotece ukryte ilustracje przedstawiające Misia Uszatka oraz jego przyjaciół, których poznaliśmy podczas czytania fragmentów z książki o przygodach Misia Uszatka. Dla dzieci przygotowano również książki o misiach znajdujące się w naszej bibliotece. Książki te w najbliższym czasie zostaną przeczytanie dzieciom w przedszkolu przez Panią wychowawczynię.
 
 
 
 
 
*cytat jest fragmentem piosenki "Pora na dobranoc" - autor tekstu: Janusz Galewicz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.